Głównym atutem City Park Żory jest jego lokalizacja w śródmieściu Żor przy Al. Wojska Polskiego (tuż przy Rondzie Węgierskim z zegarem). To ścisłe centrum miasta, gdzie wszystko jest na wyciagnięcie ręki.

Wystarczy krótki spacer, by znaleźć się na Rynku i delektować kawą w jednej z licznych kawiarenek. Po drodze można wstąpić na zakupy bądź skorzystać z licznych atrakcji kulturalnych, które odbywają się w mieście. W niewielkiej odległości znajduje się Park Staromiejski z urokliwymi, starymi drzewami i licznymi alejkami, który jest doskonałym miejscem do wypoczynku.

Tylko kilka minut pieszo dzieli nas od Parku Cegielnia. To główne miejsce rekreacji dla mieszkańców Żor, gdyż znajdują się tam ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów, miasteczko ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną i licznymi znakami drogowymi, nowoczesny skatepark oraz plac zabaw z  parkiem linowym. Można również skorzystać z bogato wyposażonej siłowni „pod chmurką”. W  najbliższym czasie miasto planuje zbudować tam także wodny plac zabaw. Dla zwolenników wodnych zabaw czeka park wodny Aquarion.

Wokół osiedla znajduje się pełna infrastruktura niezbędna w codziennym życiu tj. przedszkola, szkoły, hala sportowa, ośrodki zdrowia, sklepy, obiekty rekreacyjne, parki i kompleksy rozrywkowe.

City Park Żory jest także doskonale skomunikowane z innymi miastami Górnego Śląska. Odległość Żor od najważniejszych centrów przemysłowych województwa śląskiego nie przekracza 40 km. Dlatego śmiało można pracować w Aglomeracji Śląskiej, a mieszkać i odpoczywać w Żorach. Jednocześnie miłośnicy górskich wędrówek i jazdy na nartach mogą w ciągu 30–40 minut znaleźć się w jednym z beskidzkich ośrodków rekreacyjnych: Wiśle, Ustroniu, Szczyrku czy Brennej.

Mapa