Mieszkania w Żorach - skrócony opis:

Inwestycja „City Park Żory” przewiduje wykonanie jednego trzysegmentowego budynku mieszkaniowego, wielorodzinnego z usługami na parterze oraz mieszkaniami powyżej poziomu parteru. Wysokość budynku będzie się zmieniać kaskadowo od 3 do 6 kondygnacji nad poziomem terenu. Na poziomie -1 znajdować się będzie garaż podziemny z 83 miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Na parterze będą usytuowane lokale usługowe o pow. 1503 m2. Na wyższych kondygnacjach od 01-05 w segmentach A, B, C i D dostępnych będzie 77 mieszkań.

Dodatkowo na terenie inwestycji  zaplanowano 71 miejsc postojowych naziemnych.


 Standard wykonania budynku i mieszkania

1.

Technologia budowy

Posadowienie na płycie fundamentowej (częściowo na głębokich palach fundamentowych), ściany fundamentowe żelbetowe izolowane;  konstrukcja tradycyjna o ustroju ścianowo-słupowym; stropy żelbetowe płytowe oraz gęstożebrowe Rector.

2.

Ściany zewnętrzne

Konstrukcja żelbetowa z wypełnieniem cegłą wapienno -piaskową silikat 24 cm + 20 cm styropianu!.  Silikat to naturalny materiał o wysokiej gęstości, który gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych doskonale sprawdzają się jako przegrody zewnętrzne i międzylokalowe zapewniając komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni.   Silikaty maja również doskonałą zdolność regulacji wilgotności zapewniając zdrowe i komfortowe warunki w mieszkaniu.

3.

Elewacja

Tynk silikatowo-silikonowy „samoczyszczący” w kolorystyce zbliżonej do przedstawionych na wizualizacjach oraz tynk ozdobny o fakturze drewna

4.

Wejście do budynku

Przeszklone wejścia do budynku (witryny szklane). Stolarka drzwiowa aluminiowa, nowoczesna instalacja domofonowa.

5.

Klatki schodowe

Klatki schodowe estetycznie wykończone /schody, ściany, numeracja/ Duże, cichobieżne windy przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych z przystankiem dolnym na poziomie garażu podziemnego.

6.

Ściany wewnętrzne nośne, międzylokalowe

Cegła wapienno-piaskowa 18 i 24 cm.

7.

Ściany działowe w mieszkaniu

Cegła wapienno-piaskowa  / bloczek komórkowy 8 i 12 cm

8.

Wykończenie ścian i sufitów

Tynki wewnętrzne gipsowe/cementowe

9.

Wykończenie podłóg

„Podłoga pływająca” - wylewka betonowa zbrojona przeciwskurczowo na warstwie izolacji akustycznej przygotowana pod położenie paneli podłogowych, wykładziny, płytek lub parkietu.

10.

Stolarka okienna

Okna  PCV ciepłe z profilem sześciokomorowym z nawiewnikami i szybami termoizolacyjnymi, kolor: wew. – białe, z zew. szare.

11.

Parapety wewnętrzne

Parapety z konglomeratu

12.

Drzwi wejściowe do mieszkania

Drzwi pełne, antywyważeniowe  w okleinie drewnopodobnej, wizjer, zamek patentowy, klamka

13.

Balkony/loggie

Żelbetowe, balustrady wg projektu.

14.

Ogrzewanie, ciepła woda

Instalacja poprowadzona z miejskiej sieci ciepłowniczej (PEC) poprzez wymiennikownię zlokalizowaną na parterze. Dla każdego mieszkania zaprojektowano indywidualną instalację w systemie rozdzielaczowym wyposażonym w armaturę odcinającą, regulacyjną i pomiarową. Grzejniki panelowe, nisko pojemnościowe z zaworami termoregulacyjnymi, w łazienkach grzejniki drabinkowe.

15.

Instalacja wody

Podejścia wykonane pod urządzenia w kuchni (zlewozmywak, zmywarka) oraz urządzenia sanitarne w łazience i WC, bez białego montażu.

16.

Instalacja elektryczna

Kompletna z osprzętem typu: gniazdka i kontakty, a punkty oświetleniowe zakończone kostką.  W kuchni zaprojektowano dodatkowe miejsce do podłączenia kuchni elektrycznej (siła). W każdym mieszkaniu kompletna szafka bezpiecznikowa.

17.

Liczniki

Osobne liczniki wody zimnej, ciepłej, c.o. i prądu dla każdego mieszkania.

18.

Wentylacja

Zaawansowany system wentylacji mechanicznej! oddzielny dla każdego mieszkania, dzięki czemu unikamy rozchodzenia się zapachów po budynku i zapobiegamy wilgoci w mieszkaniu. W kuchni dodatkowe podłączenie okapu.

19.

Instalacja TV, internetowa, telefoniczna, domofonowa

Pełne okablowanie dla instalacji telewizji kablowej i naziemnej tv satelitarnej, system zbiorczych anten satelitarnych umieszczonych na dachu – dowolny dekoder!,  instalacje internetowe i telefoniczne, podłączony domofon w przedpokoju.

20.

Mała architektura

Chodniki i podejścia z kostki brukowej,   zieleń i nasadzenia wg projektu